Tu robią najlepsze ubrania sportowe na Śląsku

Przepis na fit burgera

Poznajcie rodzinną firmę SubliPoint z Gliwic, która od lat produkuje ubrania dla sportowców z całego kraju. Jej właściciele właśnie przekazują swój interes w ręce nowego pokolenia. Zobaczcie, co ich wyróżnia i dlaczego są wyjątkowi. 

SubliPoint szyje ubrania sportowe

Poznajcie rodzinna firmę z Gliwic

Anna Ciesielska, współwłaścicielka firmy wcześniej przez wiele lat pracowała jako krawcowa, postanowiła jednak z mężem otworzyć własny biznes. – Powoli zaczęliśmy pozyskiwać pierwszych klientów, najpierw indywidualnych, potem zaczęły się zamówienia grupowe – opowiada. - Realizujemy zamówienia m.ni. dla kubów sportowych i zespołów tanecznych. Nie mamy jednak zamkniętego grona odbiorców, jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każde zamówienie – dodaje.

Firma ubrania szyje z wykorzystaniem techniki sublimacji. Cała praca zaczyna się w drukarni od przygotowania projektu graficznego, następnie drukowany jest on na papierze do sublimacji, by finalnie pod prasą w temperaturze 200 stopni Celsjusza został zgrzany na białą tkaninę poliestrową. Potem materiał trafia do szwalni.

- Pojęcie sublimacji dobrze znamy z fizyki. Postać gazowa wnika w łuski materiału, który jest na stałe barwiony tuszem – wyjaśnia Agata Ciesielska córka współwłaścicielki. - To bardzo trwała metoda, można prać tkaninę niezliczoną ilość razy, a nadruk pozostanie nienaruszony – dodaje. Co istotne też dla klientów, firma SubliPoint jest w stanie zrealizować praktycznie każdy projekt graficzny. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

OBSERWUJ NAS