Na basen, siłownię i romantyczną kolację

Ten makijaż się nie rozmauje

Dlaczego piszemy o makijażu permanentnym w Strefie Fit? Ano dlatego, że to świetne rozwiązanie dla pań lubiących wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne. To makijaż, który nigdy się nie rozmazuje, niestraszny mu pot ani nawet basen. Na siłowni możemy więc twarz przecierać do woli, zawsze przy tym świetnie wyglądając. Jest wygodny, praktyczny i coraz bardziej popularny.

Makijaż permanentny to nic innego jak rodzaj makijażu trwałego, który będzie nam towarzyszył o każdej porze dnia i nocy, bez względu na to, jaką czynność będziemy wykonywać. Taki makijaż wykonuje linergista, wprowadzając za pomocą igły, na pograniczu naskórka i skóry właściwej, pigment. To oczywiście świetne rozwiązanie nie tylko dla pań aktywnych fizycznie, ale i tych zapracowanych, którym malowanie zajmuje zbyt wiele czasu. Polecany jest również osobą, które borykają się z asymetrią twarzy czy ubytkami powstałymi np. na ustach w wyniku opryszki. To w końcu świetna też opcja dla kobiet, które po prostu nie lubią lub nie mają talentu do malowania się.

Brwi, usta, kreski

Najbardziej popularny jest wciąż makijaż permanentny brwi, na szczęście zupełnie różniący się od tego, który wykonywany był jeszcze kilka lat temu.

- Dziś odchodzi się już od dawnych metod pigmentacji, które dawały przerysowany efekt, podobny do tatuażu, który odbarwiał się na więzienne kolory. Obecnie wykonujemy makijaż permanentny tak, by wyglądał on, jak naturalnie – mówi Patrycja Sowa, linergistka, specjalistka z zakresu makijażu permanentnego, właścicielka salonu fryzjersko-kosmetycznego Glamour w Ćwiklicach pod Pszczyną. Jak tłumaczy Patrycja Sowa, w praktyce chodzi o to, by osoba stojąca obok nas, nawet nie mogła przypuszczać, że mamy wykonany makijaż permanentny.

Sposobów pigmentacji brwi jest bardzo dużo, ale aktualnie najbardziej popularne są metody pudrowe. I tak m.in. pudrowe ombre pomaga uzyskać najbardziej subtelny i naturalny efekt. - Po wykonaniu makijażu taką metodą klientki najczęściej do dwóch lat wracają do salonu na odświeżenie, nasycanie koloru. Wówczas mogą się też zdecydować na wybór innej, będącej na topie metody – mówi Patrycja Sowa. Pamiętajmy bowiem, że wykonany tą metodą makijaż z czasem się rozjaśnia, a nie tak jak w przypadku tatuażu – odbarwia.

Linergistka przypomina, że brwi to siostry, ale niekoniecznie bliźniaczki. - Za pomocą makijażu permanentnego jesteśmy w stanie optycznie wyrównywać nierówności, asymetrię. Osobiście staram się wykonać zabieg w taki sposób, by trzymać się jak najbardziej linii włosów – wyjaśnia Patrycja Sowa. - Na szczęście najczęściej się zdarza, że większość asymetrii jest spowodowanych złą regulacją – dodaje.

Niedoskonałości czy ubytki można także korygować przy pigmentacji ust. Dzięki niej uzyskać możemy efekt bardzo naturalny, przez intensywny, aż do „efektu szminki". Pigmentacja pozwoli uzyskać wymarzony kolor oraz kształt.

Jeśli chcemy natomiast podkreślić spojrzenie, warto wykonać permanentną kreskę na powiece. Rodzajów takiego makijażu jest także wiele. - Od zagęszczenia linii rzęs przez rozcieniowaną kreskę, która może nadać efekt przydymionego oka – wymienia Patrycja Sowa.

- Najważniejsze jest jednak indywidualne podejście do klientki, poznanie jej upodobań, tego, w jakim makijażu czuje się dobrze, naturalnym czy może nieco bardziej intensywnym. Przed zabiegiem zawsze wykonuję rysunek wstępny, tak by klientka mogła ocenić czy w proponowanym makijażu będzie czuć się dobrze. Niezmiernie istoty jest także dobór odpowiedniego koloru – dodaje. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

OBSERWUJ NAS